Zaprasza na szkolenia lotnicze w sezonie 2023.
Zostań pilotem / skoczkiem spadochronowym.
Zrealizuj marzenia!

Aktualności

W dniach 18 i 19 marca 2023 w miejscowości Kietrz przeprowadzono zawody zaliczane do Pucharu Świata w kategoriach modeli swobodnie latających.
Aeroklub Białostocki reprezentowało czterech zawodników: Roman, Mikołaj, Michał Gołubowscy w klasie F1A oraz Daniel Cimochowski w klasie F1B.
Sobota 18 marca: zawody trudne z uwagi na silny wiatr, który pierwszego dnia zawodów dochodził do 13m/s przez co odbyła się tylko jedna kolejka lotów po której ogłoszono przerwę do popołudnia a ostatecznie ogłoszono dogrywkę dnia następnego. Nasi szybownicy walczyli z wiatrem, hole się rwały przez co nie udało się osiągnąć dobrego wyniku. Daniel zakwalifikował się do dogrywek ale pęknięte pasmo gumy, awaria nawijarki, słaby rzut spowodowały że uplasował się na 14 pozycji.
Drugi dzień zawodów rozpoczął się dopiero o godzinie 10 z uwagi na poranne dogrywki i długi proces odczytu altimetrów. Ostatecznie rozegrano 4 kolejki lotów po 2 minuty każda. Do dogrywek dostali się wszyscy białostoccy zawodnicy z wyjątkiem Michała, któremu w ostatnim locie zabrakło tylko 5 sekund. Dogrywki rozpoczęły się ok. godziny 16.
W klasie F1A senior Roman Gołubowski zajął wysokie 6 miejsce, junior Mikołaj Gołubowski zajął 1 miejsce wśród juniorów oraz bardzo dobre 10 miejsce wśród seniorów, Mikołaj Gołubowski zajął 6 miejsce w klasyfikacji juniorów i 23 miejsce wśród seniorów. Wszyscy zdobyli punkty do rankingu World Cup.
W klasie F1A startowało 45 zawodników z 12 krajów (w tym 10 juniorów z 5 krajów).

W klasie gumówek (F1B) Daniel Cimochowski zajął 19 miejsce. Startowało 21 zawodników z 7 krajów.

Gratulujemy Mikołajowi pięknego wyniku na rozpoczecie sezonu i to w zawodach rangi Pucharu Świata!
Należy tutaj dodać, że Mikołaj wykonywał loty modelem, który w zeszłym roku został zakupiony przez Aeroklub Białostocki. Widać po wyniku, że była to dobra inwestycja w sukcesy sportowe Aeroklubu.